Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Kuidas komplekteerida korralik mänguri arvuti?

Kuidas komplekteerida korralik mänguri arvuti?

18.november 2015  /  0 kommentaari  /  autor: Kenno Kink
Kuidas komplekteerida korralik mänguri arvuti?

Kuidas komplekteerida korralik mänguri arvuti?

Olgu sinu lemmikuks Witcher 3, GTA5, Mad Max või Need for Speed, on tõelise elamuse ja aina paremate tulemuste saamiseks vaja korralikku mänguri arvutit. Tõenäoliselt jääb väheks tavalistest poes müügil olevatest lahendustest, sellepärast komplekteerivad paljud arvutimängude huvilised enda vajadustele vastava masina ise. Kuidas seda teha ja millele seejuures veel mõelda?

Milliseid arvutimänge sulle mängida meeldib?

Kas sulle meeldivad klassikud või eelistad kõige uuemaid mänge? Kas mängid üksi või eelistad mängida online's vastaste vastu? Igal juhul on viimase aja tippmängude jaoks olulised nii hea graafika, suuremahuline ja kiire kõvaketas, võimas protsessor kui ka korralik lisavarustus. Kui komplekteerid mänguri arvutit ja plaanid kelleltki nõu küsida, lisa kommentaari, millised on su lemmikmängud ning mil viisil enamasti mängid (kas üksi või üle-võrgu). Kogenud mängurid ja IT spetsialistid oskavad öelda, kas kokku pandud masin on piisav parima mänguelamuse saamiseks.

Millistele osadele mänguri arvuti komplekteerimisel rõhku panna?

  • Korpus ja jahutuś – mõistlik valida samalt tootjalt. Suured, mahukad ja ja õhku läbilaskvad korpused võimaldavad komplekteerida ka suuremaid ja kuumust eraldavaid komponente. Nii ei kuumene sinu arvuti üle ka paarikümnetunnise mängusessiooni järel.
  • Kõvaketas – SSD ketas on HDD-st oluliselt kiirem, kuid suuremahulisena üpris kulukas. Kui soovid raha säästa, pane arvutisse mõlemad kõvakettad. Primaarne SSD ketas tagab kiired toimingud ja HDD mahutab kõik vajalikud failid ning programmid.
  • Videokaart – kui soovid mängida uusimaid mänge ja seejuures näha kvaliteetset pilti, mis liiguks ülikiiresti, investeeri korralikku videokaarti.


Mänguri arvuti komplekteerimisel on tähtsad veel emaplaat, vahemälu (RAM) ja toiteplokk. Seejuures peab toiteplokk vastama videokaardi ja muude osade nõuetele. Kui arvuti komplekteeritud, ära unusta ka lisasid – korralik monitor, programmeeritavate klahvidega klaviatuur ja pöidlanuppudega hiir.

Kelle poole pöörduda, kui vajad mänguri arvuti komplekteerimisel abi?

Trumpitil on pikaajaline arvutite komplekteerimise kogemus. Meie spetsialistid vaatavad kõik valitud osad ja nende kokkusobivuse üle – nii saad kindel olla, et tellitav masin töötab korralikult ja vastab sinu soovidele. Kui sul tekkis küsimusi, võta ühendust ja leiame koos parima lahenduse.

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR