Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Domeeni registreerimine - milline nimi ja laiend valida?

Domeeni registreerimine - milline nimi ja laiend valida?

13.jaanuar 2016  /  0 kommentaari  /  kodulehe majutus  /  autor: Kenno Kink
Domeeni registreerimine - milline nimi ja laiend valida? Domeeni registreerimine sarnaneb ettevõtte ärinime registreerimisele – kuigi protsess on kiire ja lihtne, tuleb valik hoolega läbi mõelda. Hea domeen sobib sinu ettevõttele või organisatsioonile, jääb kergesti meelde ning seda on lihtne trükkida ja hääldada – nii jõuab rohkem inimesi su kodulehele.

Domeeni registreerimine algab nime valikust

Hea domeeninimi on lihtne, selge ning hästi meeldejääv. Domeeninimi valitakse tavaliselt vastavalt tegevusvaldkonnale või ärinimele. See koosneb harilikult tähtedest ja numbritest ning harva kasutatakse ka sidekriipsu. Sidekriipsu kasutamine domeeninime keskel on küll lubatud, kuid teeb selle hääldamise keeruliseks. Viimaste aastate oluline küsimus on täpitähtede kasutamine. Kuigi domeeni registreerimine täpitähtedega on alates 2011. aastast võimalik, siis meie seda pigem ei soovita, sest väljapool Eestit ei ole klaviatuuridel täpitähti, inimesed ei ole harjunud täpitähtedega domeeninimes ja täpitähti ei toeta ka kõik e-posti rakendused. Kahte samasugust domeeninime registreerida ei saa. Kontrolli domeeninime saadavust.

Milline domeenilaiend valida?

Domeenilaiendid võib jagada kolmeks:
  • rahvusvahelised ja üldtuntud (.COM, .NET, .ORG, .EU jne),
  • maatunnusega (.EE, .FI, .LV, .LT jne),
  • tegevusvaldkonnale viitavad (.MEDIA, .CLOTHING, .COFFEE jne).

Kui sinu ettevõtte tegevus on suunatud eelkõige Eesti turule, soovitame kasutada .EE laiendiga domeeni. Eesti riigitunnusega domeenid on harjumuspärasemad ja lihtsamini meeldejäävad. Rahvusvahelisel turul tegutsemiseks sobivad hästi .COM või .EU lõpuga domeenid. Kuigi .EU lõpuga domeene on viimastel aastatel hakatud rohkem kasutama, tasub selle valimist põhjalikult kaaluda, sest võrreldes maatunnustega on see paljudes riikides vähem levinud. Nii soovitame näiteks naaberriikides tegutsedes Soome turu jaoks registreerida eraldi .FI lõpuga domeen ja Läti turu jaoks eraldi .LV domeen. Muud laiendid, näiteks .MEDIA ja .CLOTHING, pole veel populaarsust saavutanud ja tekitaks enamikes tarbijates praegu veel segadust.

Domeeni registreerimine ja kodulehe majutus

Domeeni registreerimine Trumpiti vahendusel võtab aega keskmiselt 2-3 tundi. Domeeni saad registreerida koos või ilma kodulehe majutuseta. Veebilehe majutuse saad ka hiljem juurde tellida. Samuti saame pakkuda kodulehe majutust, kui oled domeeni juba mõne teise teenusepakkuja juures registreerinud.

Kui Sul tekib küsimusi või soovid täpsemalt lahendust leida, võta meiega julgelt ühendust.
VÕTA ÜHENDUST

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR