Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / ID-kaardi tarkvara uuendamine võib lahendada ootamatu probleemi

ID-kaardi tarkvara uuendamine võib lahendada ootamatu probleemi

17.märts 2016  /  0 kommentaari  /  arvutihooldus  /  autor: Kenno Kink
ID-kaardi tarkvara uuendamine võib lahendada ootamatu probleemi Meie poole pöördutakse mõnikord murega, et ID-kaart ei tööta – kas ei saa sellega panka sisse või on muude tehingute tegemine häiritud. Enamasti ei tule kasutaja selle pealegi, et probleem võib olla üsna lihtne, nimelt on ID-kaardi tarkvara uuendamine tegemata.

Tarkvara uueneb iga paari kuu järel

ID-tarkvara võimaldab sul ID-kaardiga tõendada oma isikut elektrooniliselt, näiteks kasuta-des pankade, riigi või erinevate ettevõtete teenuseid veebi kaudu, samuti saad digitaalselt allkirjastada ja krüpteerida dokumente. Neisse arvutitesse, kus ID-kaardi tarkvara on juba olemas, saadab tarkvara arendamisega tegelev sertifitseerimiskeskus uuenduste kohta teate. Protsess ise on tehtud nii lihtsaks kui võimalik, piisab paarist nupulevajutusest, et uus versioon end sinu arvutisse laeks. Tarkvara uuendatakse iga paari kuu järel. Kui siis näiteks ka pank oma tarkvara uuendab, siis võibki vananenud tarkvaraga kasutaja ühtäkki seista silmitsi teadmisega, et mõnd ülesannet tema ID-kaart täita ei suuda. Isegi siis, kui otseseid tõrkeid kaardi kasutamisel pole ette tulnud, on siiski mõistlik tarkvara aeg-ajalt uuendada, seda ennekõike turvalisuse huvides. Kui vanemas versioonis on ilmne-nud mõni turvaauk, siis uues versioonis on see juba parandatud.

Kuidas ID-kaardi tarkvara uuendamine käib?

Kodulehel id.ee on üleval üksikasjalikudjuhendid ja lingid, mille abil peaks ka üsna arvutikauge inimene tarkvara paigaldamise ja uuendamisega hakkama saada.
  • ID-kaardi tarkvara paigaldamine
  • ID-kaardi tarkvara uuendamine
  • Kui ID-kaardi tarkvara uuendamine mingil põhjusel ei õnnestunud, siis siit leiad juhised, kuidas toimida.
Abi saamiseks võid võtta ühendust ka ID-kaardi abikeskusega telefonil 677 3377, lühinumbril 1777 või kirjutades abi@id.ee.

Kui enda tarkusest ei piisa

Kui tarkvara uuendamisest ei piisa, siis pöörduge kindlasti meie poole. Viimasel ajal on tekkinud olukordi, kui viirusetõrje on ID-kaardi toimingud blokeerinud või puuduvad brauseris vajalikud pluginad ning on vaja neid seadistama hakata. Selliseid probleeme tuleb ette eriti Google Chrome’i ja Firefoxiga.

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR