Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Kellele sobib pilveteenus?

Kellele sobib pilveteenus?

14.juuni 2016  /  0 kommentaari  /  pilveteenus  /  autor: Kenno Kink
Kellele sobib pilveteenus?

Pilveteenuse eelistest oleme oma blogis juba kirjutanud: 5 põhjust, miks pilveteenus on parim viis andmete hoidmiseks. Täna vaatame, mis ettevõtted pilveteenusest enim kasu saavad.

1. Alustav ettevõte

Äsja asutatud ettevõttel on harva raha laialt käes, sellepärast tuleb hoolega kaaluda, millised kulutused on hädavajalikud ning millega kannatab oodata. Pilveteenuse kasutamine tähendab, et loobuda saab nii serveri kui selle tarkvara ostust, samuti pole ohtu, et ootamatu vea korral kulutused veelgi suurenevad. Ainus, millega tuleb arvestada, on kindlaksmäärtud kuutasu.


Firmat asutades on raske ette näha, kui suureks võib see kasvada poole aasta või aastaga. Pilveteenusega on võimalik serverimahtu igal hetkel juurde osta. Alustava ettevõtja jaoks on endastmõistetav, et tööpäev ei kesta kellast kellani, vaid nõuab tähelepanu igal hetkel. Pilveteenus annab võimaluse ühiselt töötada ka siis, kui üks on suvekodus, teine laevareisil ja kolmas komandeeringus teisel pool maakera.

2. Ettevõte, mis peab olema avatud 24/7

Olgu tegemist e-poe, turvafirma või meediaväljaandega – kõigile, kelle jaoks on oluline, et serveriteenus oleks kõikjalt ligipääsetav, pidevalt kättesaadav ja turvaline, on pilveteenus parim lahendus.

3. Rahvusvaheline ettevõte

Ühiselt ligipääsetavad ja täiendatavad dokumendid, aadressid, kliendihaldusprogrammid ning ajakavade kalender võimaldavad mugavat koostööd teha ka siis, kui harukontorid asuvad laiali üle maailma ning töötavad väga erinevates ajatsoonides.


Kõigi kasutajate poolt reaalajas tehtavad ettepanekud, muudatused ja küsimused on väga otstarbekad ka siis, kui ühe asja kallal töötab palju inimesi ning kõigile asjade viimasest seisust ülevaate saatmine näiteks meiliga oleks koormav nii saatjale (kas kõik hiljutised muudatused on sisse viidud?) kui vastuvõtjale (mitmes versioon see juba on?).

4. Arvutikauge ettevõte

See võib esmapilgul olla üllatav, kuid jah, pilveteenus sobib väga hästi neile firmadele, mis tahavad keskenduda oma põhitegevusele ega soovi IT-valdkonda sukelduda. Neile piisab teadmisest, et pilveteenus on kõige töökindlam lahendus, seal liikuvad andmed on krüpteeritud, regulaarsed varukoopiad olemas, andmekaitse tagatud, professionaalne klienditugi iga kell kättesaadav, serveri toimimise eest hoolitsevad asjatundjad, serverid ise paiknevad Eestis ning on kaitstud kõigi mõeldavate füüsiliste rünnakute eest. 

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR