Lisatud ostukorvi
Trumpit intervjuu - Rando Pärna
Avaleht / Blogi / Trumpit intervjuu - Rando Pärna

Trumpit intervjuu - Rando Pärna

19.juuli 2018  /  0 kommentaari
Nimi: Rando Pärna

Ettevõte/organisatsioon: Presenter konsultatsiooniäri ja Seed Forum start-upi värk

Amet: eestvedaja ja tagantlükkaja

Vingeks alguseks nimeta üks imelik, põnev või naljakas fakt enda kohta, mida võibolla enamus inimesi ei tea, aga mida sa oled nõus meie lugejatega jagama.
Ma tean Austraalia hümni sõnu peast.

Mida sa täpselt teed ehk kirjelda oma igapäevast tegevust.
Põhiliselt aitan oma klientidel lahendada väljakutseid, mis seostuvad rahaga. Nendel, kes raha kaasavad, aitan mõelda, kuidas seda kõige paremini küsida, kelle käest ja mida vastu pakkuda. Neil, kel juba raha on, aitan vahel leida huvitavaid projekte, kuhu seda paigutada.
Detailsemalt võiksin öelda, et minu päevane töö on küsida keerulisi küsimusi nendelt, kes tahavad raha saada või paigutada, et nad oskaksid enda jaoks oma vajadused õigesti sõnastada ja sellest lähtuvalt tarkasid otsuseid teha.
Mõnes start-upis löön ka kaasa.

Miks sa seda teed?
Sellepärast, et raha paneb rattad käima ning sellepärast, et rahaga on alati see probleem, et teda on kusagil liiga palju ja kusagil mujal liiga vähe.
 
PC vs Mac
Mac
 
Mis tarkvara su arvutis leidub?
Kõige tavalisem. Mitte midagi põnevat ilmselt. Vähemalt 3 erinevat veebi browserit, sest nii tundub turvalisem.
 
Mis paneb sind jagama sisu sotsiaalmeedias?
Huumor; oluline uudis, mille tõsiseltvõetavus ja allikas on kontrollitavad; kellegi teise väga suur häda (aga oluline ka eelmise punkti rakendatavus).
Rando Pärna
Mingi mälestus Trumpit ja sinu koostööst?
IT Halduse ettevõtte puhul on minu meelest kõige parem mälestus see, kui sa midagi ei mäleta - järelikult kõik on korras ja lahendatud. Inimliku poole pealt võin öelda ilmselt seda, et Kenno Kink vastab hädasolijale ka öötundidel, kui vaja :)
 
Suurim IT probleem sinu elus?
See, et ma ei saa lihtsate meetoditega kodus kontrollida, mida lapsed netis teha saavad ja mida mitte. Porte kinni keerata ja muid vigureid teha. Kellaajaliselt.
 
Lemmik startup või IT ettevõte?
Funderbeam
 
Mis on olnud sinu suurim ebaõnnestumine ja mis sa sellest õppisid?
Ilmselt oli see hetk, kui mingil põhjusel arvasin, et mul pole vaja eriti rohkem enam õppida. Võibolla mingi 25-aastaselt korraks tuli. Raamatute lugemisega läks muidugi varem nihu - keskkooli ajal. Ja nüüd tagantjärgi on jube raske järele jõuda - uut keelt õppida, kõiki neid lugemata lehekülgi järele lugeda. Ja ise kirjutada.
Õppisin, et õppimist ei tohi kunagi katki jätta, siis oled suht kiiresti mõttetu mees valmis.

Mida sa teeksid, kui sul kaob pikaks perioodiks ära elekter ja internet?
Oleneb, kui pikaks, aga iseendaga mul küll igav ei hakka. Pigem unistan iga päev sellest, et elekter ära kaoks. Oleneb muidugi, kus olla, kui kaob. Suures Lääne-Euroopa linnas oleks päris nutune, aga Pärnu lähedal maal oleks super.
Siis saaks inimestega rääkida ilma tähelepanu jagamata ja saaks kuulata, mis ümberringi toimub ilma kõrvaklappideta ja raadiota ja TV-ta. Ja siis saaks mõelda.

Kes on sinu eeskujud?
Mul on iga päev uued eeskujud. Eelkõige need inimesed, kes iga päev minu ümber teevad asju ja saavad hakkama. Start-up’i inimesed ja ametnikud, kes võitlevad selle üldise arvamusega, et nad ei tee midagi, aga tegelikult väga palju teevad ja siis veel poliitikud, kes kogu aeg peksa saavad iga asja eest, et nad teevad kõike valesti, aga samas keegi teine paremini ka ei tee.
Kõik vaatavad pealt ja vinguvad. Need tegijad inimesed ongi minu eeskujud. Ja lapsed on eeskujuks. Tahad midagi - jonni, saad. Vaja kusagile ronida või pääseda - imelised lahendused. Neilt on palju õppida.

Millist veebipõhist tööriista sina kasutad/vajalikuks pead, mida kindlasti soovitaksid ka teistele?
Weekdone on mõnus ja Slack ka. Google docs. Standard värk. Toggl ka vist.

Soovita paar raamatut või blogi, mis on sind ennast kõige rohkem mõjutanud.
Tim Ferriss Show podcast kindlalt, alguses vist oli "Rikas isa Vaene isa" ka päris tähtis. Siis oli Jack Welch’i “Winning” ja “Who Moved my Cheese.”
Aga ühest asjast olen aru saanud - ilukirjandust peab ka lugema/kuulama, muidu pea ei lähe lukust lahti - mulle meeldivad need igasugused “Kääbikud,” “Sõrmuste isandad” ja kindlasti “The Graveyard Book” (Neil Gaiman).
 
Soovita mõnda ettevõtjat selles rubriigis osalema.
Tõnu Kõiv, Hertsog Lift
 
Täname sind Rando, kogu Trumpit tiimi poolt :) Kui see intervjuu sulle meeldis, siis palun jaga seda ka sõpradega!

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR