Lisatud ostukorvi
Tekkis küsimusi?
IT küsimuste osas nõustab sind Kenno
IT küsimuste osas nõustab sind Kenno
Kenno Kink
kenno.kink(at)trumpit.ee
tel: +372 60 30 222
Avaleht / Teenused / Andmete taastamine

Andmete taastamine

Andmete taastamine Tänapäeval, mil suur osa suhtlusest käib elektroonilisi kanaleid pidi ning paljud dokumendidki on olemas ainult failina, võivad kaotsiläinud andmed kogu elu hoobilt pea peale pöörata. Õnneks on andmete taastamine peaaegu alati teostatav, nõudes vastava tööjaama ja tarkvara kasutamist.

99% juhtudest on andmete taastamine võimalik

Politsei- ja spioonifilmides nähtud olukorrad, kus spetsialistid taastavad ka purunenud, põlenud või tahtlikult kustutatud andmed, võivad ette tulla ka igapäevaelus. Nii äärmuslikke olukordi, et kõvaketas on lausa puruks, tuleb siiski harva ette.

Enamasti on põhjus siiski selles, et arvuti on põrutada saanud (sülearvuti puhul on see kerge juhtuma), ketas on riknenud või on andmed eksikombel ära kustutatud. Nii kogemata tehtud „kustuta“ valiku kui arvutiketta füüsilise kahjustumise korral tasub andmete taastamiseks pöörduda seda teenust pakkuva arvutifirma poole. Kogenud spetsialistid suudavad enamikel juhtudel andmed taastada.


Mida teha, kui andmed on kaduma läinud?

Kui kaduma on läinud failid ja kaustad, millest sõltub ettevõtte igapäevane tegevus – näiteks raamatupidamisdokumendid või klientide nimekirjad – siis on selge, et töö tuleb ette võtta igal juhul. Ühelt poolt võivad kustunud andmed takistada sinu toiminguid ja töösuhted ohtu seada, teisalt tuleb arvestada, et mida kauem viivitad, seda rohkem aega hilisem failide ja kaustade taastamine võtab. Seega on mõistlik koheselt professionaalide poole pöörduda.

Lisaks andmete kadumisest möödunud ajale mängivad andmete taastamise hinna kujunemisel rolli ka teised faktorid. Täpsema töö maksumuse saame öelda pärast ketta ülevaatust ja diagnostikat.

Õnnetused ei hüüa tulles, aga hea on teada, et väljapääs – andmete taastamine – on olemas. Võta julgelt ühendust ning leiame kadunud andmed üles.

Saada päring

Kontrollkood
SAADA PÄRING

Täiendav tarkvaraline tugi

Trumpauto
Arendame autohooldus tarkvara autoremondi töökodadele.
StandardBooks
Eesti populaarseim majandustarkvara
Medisoft Perearst2
Eesti suurim sotsiaalkindlustus- ja meditsiinitarkvara
Microsoft Sharepoint
Veebipõhine failihaldus- ja grupitöö keskkond
Microsoft Exchange
E-maili terviklahendus sinu ärile