Lisatud ostukorvi
Tekkis küsimusi?
IT küsimuste osas nõustab sind Kenno
IT küsimuste osas nõustab sind Kenno
Kenno Kink
kenno.kink(at)trumpit.ee
tel: +372 60 30 222
Avaleht / Teenused / WiFi võrkude ehitamine

WiFi võrkude ehitamine

WiFi võrkude ehitamine Korralik levi ja turvalisus on ettevõtte WiFi võrgu juures kõige tähtsamad

WiFi võrgu ehitamine võtab suhteliselt vähe aega, lisaks on selle eelisteks lihtne ja odav laiendamine ning võimalus kolides võrguseadmed kaasa võtta. Enne ehitama hakkamist tuleks aga põhjalikult läbi mõelda kaks asja: kuidas tagada, et võrk kõikjal hästi levib, ning mil viisil lahendatakse turvalisuse probleem.


Juhtmevaba ühendus kasvõi 20 km vahemaaga
Kui tahetakse WiFi võrku ehitada suurde büroohoonesse või kaubanduskeskusesse, siis on sageli probleemiks see, et mõnes kohas on levi parem, teises halvem. Põhjus on enamasti selles, et kasutatakse ebapiisava võimsusega tugijaamasid, mis on halvasti seadistatud või valesti paigaldatud.

Põhimõtteliselt on võimalik luua WiFi võrk, mis katab isegi 20 km pikkuse distantsi. Selleks kasutatakse spetsiaalseid seadmeid, mis muudavad signaali tavaseadmetele (sülearvuti, nutitelefon) „nähtamatuks“. Nii lahendatakse ka turvalisuse küsimus, mis tekib, kui meil pole võimalik kontrollida, kes võib viibida WiFi võrgu levipiirkonnas.

Suuremate vahemaade juures parandab olukorda see, kui on täpselt teada, missugused seadmed kus peaksid asuma ning kui tugevat signaali on vaja edastada. Selleks on vaja mõõta ja kaardistada, mis võib levi takistama hakata, ning panna ühte hoonesse (või hoone osasse) saatja seade ning teise vastuvõtja, mis püüab signaali kinni ning saadab selle võimendatult edasi.

Levi võivad takistada ka teised hooned, puud vms. Siis on abi sellest, kui paigaldada seadmed kõrge masti otsa või leida muu viis, kuidas luua takistusteta otseside kahe seadme vahel.

WiFi võrgu ehitamisel on investeering seadmetesse piisavalt suur, mistõttu tasuks kindlasti enne nõu pidada inimestega, kellel selles töös suured kogemused. Julgeme soovitada Ubiquiti seadmeid. Väikese valiku leiad neist siit.

Turvalisus olgu esmatähtis
WiFi võrgus saab korraga olla palju arvuteid ning kõik kasutajad „näevad“ üksteist, sellepärast on väga oluline läbi mõelda, kuidas tagada, et võrgu kaudu ei pääseks keegi sinu arvutisse. See, kuidas turvasüsteem üles ehitatakse, sõltub võrgu kasutuseesmärkidest – kui avatud või suletud süsteemi on plaanis luua ning kas juurdepääs võrgule saab olema tasuline või mitte. Avatud võrgu puhul on heaks lahenduseks ticket’ite süsteem, millega antakse nt külastajale 24 tundi kehtiv ligipääsukood, mis võib olla nii tasuline kui tasuta.

Üks turvameede on ka see, kui seadistada levi (juhul kui ei kasutata eriseadmeid, millest oli eespool juttu) selliselt, et see ei ulatuks väljapoole asutuse territooriumi.

Võta meiega ühendust alloleva vormi kaudu ja kutsu Trumpiti spetsialist tasuta ülevaatusele.

Saada päring

Kontrollkood
SAADA PÄRING

Täiendav tarkvaraline tugi

Trumpauto
Arendame autohooldus tarkvara autoremondi töökodadele.
StandardBooks
Eesti populaarseim majandustarkvara
Medisoft Perearst2
Eesti suurim sotsiaalkindlustus- ja meditsiinitarkvara
Microsoft Sharepoint
Veebipõhine failihaldus- ja grupitöö keskkond
Microsoft Exchange
E-maili terviklahendus sinu ärile