Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Apple’i hooldus: 4 tegevust Maci töökorras hoidmiseks

Apple’i hooldus: 4 tegevust Maci töökorras hoidmiseks

23.detsember 2015  /  0 kommentaari  /  apple  /  autor: Kenno Kink
Apple’i hooldus: 4 tegevust Maci töökorras hoidmiseks Maci arvutid on tuntud oma töökindluse ja kasutajamugavuse poolest, see aga ei tähenda, et võiksid Apple’i hooldust täielikult ignoreerida. Panime kirja 4 tegevust, mis aitavad su Maci töökorras hoida.

1. Uuenda regulaarselt Maci tarkvara

Versioonide uuendamisega parandatakse avastatud vigu, vähendatakse haavatavusi ning täiendatakse programme. Regulaarne süsteemi ja rakenduste uuendamine tagab jõudluse ning turvalisuse. Enne suuremaid uuendusi tee oma andmetest igaks juhuks ka koopiad. Panime kirja 4 tegevust, mis aitavad su Maci töökorras hoida.

2. Kasuta viirusetõrjeprogrammi

Nii nagu Windowsi arvutid, vajavad ka Apple Macid nii tulemüüri kui ka viirusetõrjet. Kui sinu arvutis puudub viirusetõrjeprogramm, võib pahavaraga nakatumine toimuda märkamatult ning viirus läbi serverite levida ka ühendatud arvutitesse. Kuigi ka tasuta viirusetõrjeprogrammid pakuvad mõningast kaitset, soovitame maksimaalse kaitse jaoks kasutada tasulisi lahendusi. Seejuures vaata kindlasti, et viirusetõrjeprogrammil oleks internetile ligipääs uuenduste tõmbamiseks.

3. Tee andmetest koopiaid

Programmide, süsteemisätete ja failide varundus võimaldab arvuti sisu kõvaketta või arvuti rikke korral lihtsalt taastada. Et saaksid tööd jätkata ka arvuti kadumise korral, tee koopiaid välisele seadmele või pilveruumi.

4. Puhasta arvutit tolmust

Ka puhtas ruumis kogunevad arvutisse ajapikku tolm ja mustus, mis takistavad õhu liikumist ja põhjustavad arvuti ülekuumenemist. Arvuti on soovitav tolmust puhastada vähemalt korra aastas, tolmuse ruumi puhul aga sagedamini. Kindlasti ära puhasta arvutit tolmuimejaga ning enne Maci komponentide puutumist ära unusta ennast maandada, sest särtsu saamine võib kahjustada nii sind ennast kui ka arvutit. Kui sul puuduvad arvuti lahtivõtmiseks ja puhastamiseks teadmised ning sobivad vahendid, on parimaks lahenduseks regulaarne Apple’i hooldus spetsialisti juures.

Apple’i hooldus

Maci käivitumine ei tohiks aega võtta üle 1 minuti. Kui sinu arvuti on muutunud aeglaseks või märkad teisi probleeme, oleme heameelega valmis aitama. Hooldame ja remondime Mac arvuteid ja ka muid Apple’i tooteid, samuti oleme

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR