Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Miks on vajalik arvuti puhastamine tolmust ja pahavarast?

Miks on vajalik arvuti puhastamine tolmust ja pahavarast?

26.veebruar 2016  /  0 kommentaari  /  arvutihooldus  /  autor: Kenno Kink
Miks on vajalik arvuti puhastamine tolmust ja pahavarast?

Kas oled märganud, et sinu arvuti läheb töötades liiga soojaks või selle jahutusventilaator undab pidevalt? Võibolla lülitab kompuuter ise ennast mis tahes ajal välja või ei käivitu normaalselt? Need on vaid mõned märguanded sellest, et arvuti vajab hooldust.

Kas tead, kui palju tolmu võib sinu arvutis peidus olla?

Tolm, karvad ja muu arvutisse kogunenud mustus takistavad õhuvahetust ja häirivad tugevalt ventilaatori ning radiaatori tööd. Tulemuseks on arvuti ülekuumenemine, mis vähendab kompuutri jõudlust ja eluiga. Samuti muutub arvuti aeglasemaks ja osad selle komponentidest võivad kahjustada saada.

Pikalt hooldamata arvuti puhastamine võib välja tuua lausa peotäie tolmu ja karvu. Mõnikord on seadme komponendid nii tugevalt tolmu alla mattunud, et nende värv pole eristatavgi. Kui märkad tolmu juba ainuüksi ventilaatori õhuvõtu avast sisse vaadates, on viimane aeg arvuti puhastamine ette võtta. Arvuti ülekuumenemist mõjutab lisaks tolmule ka t

ermopasta, mis ühendab jahutusradiaatori ja kiibi pea, suunates jaheda õhu täpselt sinna, kuhu vaja. Ajapikku termopasta muutub kõvemaks ning selle toime nõrgeneb. Parima tulemuse saamiseks tasub vähemalt korra aasta ette võtta nii arvuti puhastamine kui termopasta vahetus.

Mis soodustab tolmu sattumist arvutisse?

Korra aastas arvuti puhastamine tolmust ja muust mustusest on üldjuhul piisav, kui kasutad oma kompuutrit tavatingimustes. Järgnevatel juhtudel tasub aga arvutihooldus ette võtta tihedamalt:

  • tolmune töökeskkond,
  • karvased lemmikloomad arvuti lähedal,
  • suitsetamine või söömine arvuti taga.

Eemaldamata pahavara võib palju kurja teha

Kahjuks ei ole tolm aga ainuke pahanduse tegija. Viirusega nakatunud arvutil võib kahjustada saada riistvara, kaduma minna sinu andmed või need hoopis internetti lekkida. Kui sinu käes on tundlikku informatsiooni klientide või koostööpartnerite kohta, võivad pahavaraga nakatumise kahjud väga suurte summadeni ulatuda. Rääkimata kogu luhta läinud ajast, mil arvutiga viiruse tõttu normaalselt tööd teha ei saanud.

Kui kahtlustad, et sinu arvutisse on tunginud pahavara ja seadmel puudub korralik viirusetõrjeprogramm, soovitame esimesel võimalusel pöörduda spetsialisti poole.
Kui vajad abi, võta julgelt ühendust.

Seda arvutit pole kunagi tolmust puhastatud. Posted by Trumpit on Monday, February 1, 2016

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR