Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / 5 põhjust, miks pilveteenus on parim viis andmete hoidmiseks

5 põhjust, miks pilveteenus on parim viis andmete hoidmiseks

24.märts 2016  /  0 kommentaari  /  pilveteenus  /  autor: Kenno Kink
5 põhjust, miks pilveteenus on parim viis andmete hoidmiseks Mõiste „pilveteenus“ on pisut segadusse ajav. Tegemist on virtuaalserveriga (mis iseen­dast on teenusepakkuja serveriruumis asuv metallist kast), millest igale kasutajale on eraldatud väike osa. Renditud serveriosas on võimalik hoida faile, millele soovid igal ajal ja igas kohas juurde pääseda..

1. Pilveteenusega on kõik vajalik alati käepärast

Andmetele, mis asuvad pilves, pääsed ligi lauaarvutiga, sülearvutiga ja nutitelefoniga, ainsaks eelduseks on internetiühenduse olemasolu. Teenus on eriti oluline neile, kes armastavad töötada mitmes kohas (kontoris, kodus, kohvikus, suvilas), käivad palju komandeeringus või töötavad suurettevõttes, mille filiaalid asuvad eri linnades või lausa eri riikides. Loe lähemalt, kuidas korraldada turvaline kaugtöö võimalus.

2. Jagad, mida soovid

Sina otsustad, millistele andmetele on juurdepääs üknes sinul ning milliseid võivad vaadata ka teised. Pilveteenus on väga turvaline, seal hoitavatele andmetele ligi pääseda on sama keeruline kui sinu isiklikus arvutis olevale infole. Pilveteenuse abil saad jagada ka neid faile, mis on meiliga saatmiseks liiga suured.

3. Koostöö selle parimas tähenduses

Ühiskasutuses olevaid faile saavad täiendada kõik, kellele oled juurdepääsu andnud. Nii saab kokku panna rühmatööd, märkida kalendrisse kohtumisi, lugeda kolleegide kommentaare jpm.

4. Pilves hoitavatele andmetele arvutiviirus ligi ei pääse

Isegi siis, kui teed pidevalt arvutis olevatest failidest varukoopiaid, ei ole andmete säilimine tagatud, sest viirus võib levida ka mälupulgale või välisele kõvakettale ning sinna salvestatu hävitada. Kuid arvutist pilve viirus ei pääse, sest vahel on spetsiaalne tunnel, kus liiguvad ainult andmed. Niisiis – need failid, mis lihtsalt ei tohi hukka saada, on kõige kindlam panna pilve. Isegi kui juhtud midagi kogemata ära kustutama, on pilves regulaarselt tehtavate koopiate abil lihtne seda taastada.

5. Mahtu saab alati juurde osta

Pilveteenuse proovimist võid alustada väikese mahuga (minimaalne renditav ressruss on 50 GB hinnaga 5 eurot kuus) ning kui vajadus kasvab, siis võtta kasutusele üha suurema mahu. Pilveteenuse kasutamise soovist pead ette teatama kõigest ühe päeva!

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR