Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Kaitse end ja lähedasi Windows XP turvariskide eest!

Kaitse end ja lähedasi Windows XP turvariskide eest!

13.detsember 2016  /  0 kommentaari  /  turvalisus  /  autor: Kenno Kink
Kaitse end ja lähedasi Windows XP turvariskide eest! Windows XP toob kaasa turvariski

Windows on meil kasutatavate arvutite kõige levinum operatsioonisüsteem. Sedamööda, kuidas muutuvad kasutajate ootused ja vajadused, uuendab Windowsi tootja Microsoft ka pakutavat tarkvara. Ent juba 2014. aastal lõpetas Microsoft Windows XP (operatsioonisüsteemi vanem versioon) tehnilise toetamise. Selle tagajärg on, et arvuti võib küll korralikult töötada, aga ta pole kaitstud turvaprobleemide eest.

Milliseid turvaprobleeme Windows XP kasutamine kaasa võib tuua?

Internetti ühendatult on ebaturvalise tarkvaraga arvuti sihtmärgiks küberkurjategijatele, kes võivad selle pahavaraga nakatada, salvestada salasõnu ning pääseda ligi neile andmetele, mida kasutaja kellegagi jagada ei soovi.
Inimesed, kes arvutis midagi otseselt salajast ei hoia, võivad siinkohal õlgu kehitada: mida minult ikka varastada on! Päris nii kergelt asjasse siiski suhtuda ei tohiks. Tõsi, internetipankade turvasüsteemid on piisavalt head selleks, et pangaarvele juurdepääsu pole vaja karta, küll aga võib väga palju ebameeldivusi kaasa tuua see, kui võõras pääseb toimetama sinu sotsiaalmeedia kontol või kirjakastis. Püüa hetkeks ette kujutada, mida sa teeksid, kui avastaksid, et kogu sinu e-kirjavahetus ja kontaktid on kustutatud...

Kui sinu töökoha arvutisüsteem pole küllalt turvaline, siis on võimalik kasutada sinu arvutit sellesse sissetungimiseks.

Jälle kulutused?! Selleks et ennast Windows XP turvariskide eest kaitsta, oleks kõige otstarbekam vahetada see vananenud operatsioonisüsteem kaasaegsema vastu. Siinjuures on võimalusi mitu:

• Windowsi uuem operatsioonisüsteem • Apple OX • Linux. Esimese kahe puhul tuleb arvestada lisakulutustega, Linux on aga tasuta.
On võimalik, et vanema arvuti korral eeldab tarkvara vahetamine ka riistvara uuendamist. Kui leiad, et see kõik pole sulle hetkel jõukohane, siis võiksid mõelda kasutatud, kuid taastatud arvuti soetamisele.

Kui sinu enda arvutis ongi moodne tarkvara olemas, võiksid teha teene oma vanematele ning arvutit harva kasutavatele tuttavatele, informeerides neid Windows XP turvariskidest ja pannes neile südamele, et nad end ohtude eest kaitseksid.

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR