Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Uus teenus: iPhone'i aku vahetamine

Uus teenus: iPhone'i aku vahetamine

31.jaanuar 2017  /  0 kommentaari  /  nutitelefonid  /  autor: Kenno Kink
Uus teenus: iPhone'i aku vahetamine Kuidas ma aru saan, et aku vajab väljavahetamist?
Kui pead oma iPhone'i laadima iga päev või lausa iga paari tunni tagant, siis tõenäoliselt on selle aku väsinud ning tuleks välja vahetada. Tavaliselt peab aku vastu , pärast seda lüheneb tööaeg tunduvalt.

> Kas ma saan akut ise vahetada?
Aku vahetamiseks tuleb iPhone avada spetsiaalsete tööriistadega, mis ei vigasta ega kriimusta telefoni. Ise telefoni avama hakata pole hea mõte, sest nii võib telefon viga saada ja kasutuskõlbmatuks muutuda.

Kui kaua aku vahetamine aega võtab?
Aku vahetamine võtab sõltuvalt mudelist aega pool kuni poolteist tundi, nii et saame selle ette võtta kas ootetööna või teha valmis järgmiseks päevaks. Kes eelistab kohaletulemisele pakiautomaati, võib telefoni ka selle abil meile saata ning hiljem telefonile pakiautomaati järele minna.
Enne aku vahetuse kallale asumist on kindlasti mõttekas teha telefonis olevast infost koopia. Kui soovid, võid seda teha ise, aga võid selle ülesande ka meile jätta.

Kuidas teha nii, et aku võimalikult kaua vastu peaks?
Apple soovitab mitte jätta iPhone'i sooja kohta (nt suvepäeval autosse) või päikese kätte, kuna üle 35-kraadine kuumus mõjub akule halvasti. Samal põhjusel ei ole soovitatav kasutada paksust materjalist ümbriseid sel ajal, kui telefoniga mängitakse või filme vaadatakse.
Soovitused lasta akul mõnikord täiesti tühjaks saada võisid olla põhjendatud vanema põlvkonna leelisakude puhul, ent praegu kasutatavate liitiumakude korral on soovitus pigem vastupidine: aku täielikku tühjenemast tuleks vältida, sest siis võib tööle hakata kaitsemehhanism, mis aku välja lülitab; sellist akut tavalaadijaga enam tööle panna ei saa ning ainsaks lahenduseks jääbki aku vahetamine. Laadimiseks soovitame kasutada Apple’i enda laadijaid.

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR