Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Andmete taastamine kõvakettalt nõuab kiiret tegutsemist

Andmete taastamine kõvakettalt nõuab kiiret tegutsemist

30.oktoober 2015  /  0 kommentaari  /  andmete taastamine  /  autor: Kenno Kink
Andmete taastamine kõvakettalt nõuab kiiret tegutsemist Kui loed seda artiklit, on tõenäoliselt mõni sinu oluline fail arvutis kaduma läinud või oled selle kogemata kustutanud. Kui tegemist on tähtsa dokumendiga, võib olukord päris hirmutav olla. Õnneks on enamasti andmete taastamine võimalik, kuid mida kauem viivitad, seda keerulisem see on.

Kuidas toimida, kui avastad, et oluline fail on kaduma läinud?

   • Otsi faili kogu arvutist.Fail võib kogemata olla sattunud mõnda teise kausta. Kasuta otsingut, et nime ja faili tüübi järgi seda kogu arvutist otsida.
   • Kontrolli prügikasti. Võibolla oled kogemata faili kutsutanud. Kui leiad faili arvuti prügikastist, taasta see parema hiireklahviga failil klikkides ja „Taasta” või „Restore” valides.
   • Ära salvesta/kustuta/liiguta olemasolevaid faile. Sedasi väldid sa kaduma läinud failide ülekirjutamist. Sinu dokumendid, kaustad või failid on veel alles, kuid kui salvestad midagi kõvakettale, võib juhtuda, et see asendab kaduma läinud andmed.
   • Ära taaskäivita arvutit. Kui arvuti kokkujooksmise puhul võib restart probleemi lahendada ja saad oma toiminguid jätkata, siis kaduma läinud failide korral kasuta arvuti sulgemiseks puhkerežiimi. Arvuti taaskäivitamine puhastab arvuti kõvaketast, mis raskendab kaduma läinud failide leidmist ja taastamist.
   • Ära installeeri arvutisse uusi programme. Seegi tegevus võib kaduma läinud failid kõvakettal üle kirjutada. Andmete taastamine kõvakettalt on võimalik teha CD-l, välisel kettal või mälupulgal oleva tarkvaraga.
   • Pöördu asjatundja poole. Kui oled arvuti tavakasutaja ja sul puuduvad failide taastamise kogemused, on kõige lihtsam lahendus IT-spetsialistidelt abi paluda.

Kas andmete taastamine on võimalik ka siis, kui failide kadumisest on rohkem aega möödas?

Aina rohkem inimesi kasutab arvutit igapäevase töö- ja suhtlusvahendina ning loomulikult võib ette tulla olukord, kus kõigist failidest pole enam head ülevaadet ja nii andmete kadumine alguses märkamata jääb või meelest läheb. Õnneks oskavad spetsialistid kõrgtasemeliste programmidega taastada ka juba ühe korra ülekirjutatud faile. Võrreldes kohese tegutsemisega on mõni aeg tagasi kaduma läinud failide taastamine ning leidmine aga raskem ja aeganõudvam, seega oleks otstarbekas probleemi tekkimisel koheselt sellega tegeleda.

Kui vajad abi kadunud või kustutatud failide taastamisel, võta ühendust ja me aitame!

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR