Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / 3 põhjust, miks turvasüsteemide integreerimine jätta IT-firma tööks

3 põhjust, miks turvasüsteemide integreerimine jätta IT-firma tööks

8.detsember 2016  /  0 kommentaari  /  it teenus  /  autor: Kenno Kink
3 põhjust, miks turvasüsteemide integreerimine jätta IT-firma tööks Kui müügi- või raamatupidamistarkvara ühendamisel muu infosüsteemiga tekib harva probleeme, siis turvasüsteemidega juhtub sageli, et lahendus, mis peaks likvideerima ühe mure, tekitab juurde teise ja veel suurema. Trumpit on oma töös kokku puutunud olukordadega, kus pärast turvafirma tegevust on kogu firma elu pea peale pööratud. Miks peaks turvasüsteemide ühendamise jätma IT-firmale?

Esiteks: asjatundmatu tegutsemisega on lihtne lõhkuda, ent raske taastada
Turvafirma võib küll hästi hakkama saada sellega, et paigaldab valvekaamerad ja läbipääsusüsteemid, aga selle kõige intergreerimisel ülejäänud infosüsteemiga jäädakse hätta. Paraku on Trumpitil palju kogemusi, kus tuleb käia pärast turvafirma tekitatud segadusi likvideerimas. Näiteks juhtus hiljuti lugu, kus läbikäigusüsteeme paigaldav firma ühendas oma seadmed sisevõrgukappi, kuid tööde käigus ühendati lahti firma muud IT-süsteemid: server, internet, sisevõrk, wifi jm. Nagu selliste asjadega sageli olema kipub, on jama tekitamine kiire ja lihtne, selle likvideerimine aga aeganõudev ja keeruline, rääkimata otsesest kahjust, mida tekitab ettevõttele see, kui infosüsteem ei tööta.

Teiseks: turvasüsteemist võib saada turvarisk
Taas üks näide Trumpiti igapäevatööst: turvafirma paigaldas oma seadmed ja nende seadmete tööks oli vaja firma tulemüüri tunnel tekitada. Paraku turvafirma seda tunnelit teha ei osanud, küll aga oskasid nad tulemüüri kinni keerata – asi, mida mitte mingil juhul ei tohi teha, sest selle tegevusega avatakse kogu firma sisevõrk ja -info ülejäänud maailmale. Kas oskate ette kujutada, mis juhtuks, kui konkurendid pääseksid ühel hetkel ligi kogu ettevõtte infole?

Kolmandaks: kogemata avatud tee viirustele
Riski allikaks ei pruugi olla muidugi mitte ainult turvafirmade töö, vaid kelle tahes oskamatu tegevus, mis on seotud kogu infosüsteemiga. Oleme näinud, kuidas printerit installeerides on ühtaegu tõmmatud arvutisse ka mitmeid viiruseid.

Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde
Seda kõike ei maksa võtta lauskriitikana turvafirmade tööle. Me ei kahtle, et kui on vaja valida, milliseid seadmeid turvalisuse, läbipääsu või tuleohutuse tagamiseks on otstarbekas kasutada, siis on just turvafirma see, kellel on ülevaade parimatest võimalustest, samuti kogemus, millist lahendust valida, kuhu mida paigaldada, milliseid ettevaatusabinõusid tarvitusele võtta jne. Aga isegi tippklassi seadmetest ja nende nutikast kombineerimisest pole kasu, kui see kõik oskamatult muu infosüsteemiga ühendatakse ning seejuures mõni muu infosüsteemi osa rivist välja lüüakse. Nagu vanasõnagi ütleb – mitu kokka koos ei keeda head suppi. Laskem igaühel tegeleda sellega, mida ta kõige paremini oskab. IT-süsteeme puudutavad tööd peaksid jääma IT-firmade õlule.

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR