Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Mida serverite rentimisel silmas pidada?

Mida serverite rentimisel silmas pidada?

15.juuli 2016  /  0 kommentaari  /  seadmete rent  /  autor: Kenno Kink
Mida serverite rentimisel silmas pidada?

Kuna tänapäeval on väga suur osa süsteemidest digitaliseeritud, võivad ainuüksi mõneminutilised katkestused serverite töös ettevõttele palju kahju tekitada. Seiskuda võib tootmine, segadus tekkida tarnes ning tegemata jääda müügitehingud. Mida pidada silmas serveri valimisel, et taolisi tõrkeid vältida? Kas server osta või rentida?

Osta või rentida?

Serverite rendil ja ostmisel on mõlemal plusse ja miinuseid. Valiku tegemisel võta arvesse nii organisatsiooni suurust, arengu kiirust, IT-tuge, sobiva ruumi olemasolu serveri hoidmiseks kui ka muid firma tegevusvaldkonnast ja asukohast tulenevaid tegureid.

Miks on serverite rent hea lahendus?

  • Saad töökorras serveri kindla kuutasu eest ning ei pea muretsema ühekordse suure väljamineku pärast.

  • Kui su ettevõttel puudub serveri jaoks vajalik tarkvara, saad selle koos serveriga rentida.

  • Koos serverite rendiga saad tellida ka halduse ja monitooringu, mis tähendab kindlust serverite ja oluliste teenuste töös, vigade ennetamist ning nende tekkimise korral kiiret tegutsemist. Näiteks rendi tasu Trumpitis sisaldab nii serveri haldust, monitooringut, varukoopiaid kui ka IT-spetsialistist tugiisikut.

  • Serverit rentides saad valida, kas majutad seda teenusepakkuja serveriruumis või lased paigaldada oma ettevõttesse.

  • Serverite rent on paindlik lahendus. Kui sinu ettevõte kasvab, saad vajadusel renditud serverit täiendada või võimsama vastu välja vahetada. Kui ostetud serveri puhul tähendaks see suurt ühekordset kulu, siis rendi puhul võib kaasneda vaid kuutasu suurenemine. Samuti saad tehnoloogia uuenedes suuri kulutusi tegemata muutustega kaasas käia.

  • Serverite rent sobib iga suurusega asutustele.

Miks on serverite soetamine hea lahendus?

  • Kui sul või ettevõtte töötajatel on vajalikud teadmised serveri halduseks, sobivad tingimused serveri majutamiseks ning pidevat serverite uuendamist pole vaja, võib mitmeks aastaks serveri soetamine pikas perspektiivis tulla soodsam kui rentimine.

  • Serveri ostu korral võid olla täiesti kindel, et kontroll serveri üle on sinu kätes. See tähendab, et võid serveri seadistada ja sinna tarkvara installeerida täpselt oma eelistuste järgi.

Pööra tähelepanu monitooringule ja serveri majutamise tingimustele

Serverit rentides kontrolli kindlasti teenusepakkuja tausta: kui kaua on ettevõte tegutsenud, kas neil on tööl kogenud IT-spetsialistid või hoopis osavad müügimehed, millised tingimused on neil serverite majutamiseks ja kas nad pakuvad tuge vajalikus piirkonnas. Kui serverite rentijal on ettevõtte enda spetsialistid halduse ja monitooringu ning vajadusel vigade kõrvaldamisega tegelemiseks, on probleemidele reageerimine kiirem.

Miks tasub uurida serveri majutuse tingimusi?

Korralik serveriruum peab tagama kõigi seal olevate süsteemide ja seadmete töö ööpäevaringselt ja seda sõltumata ümbritsevatest tingimustest. See tähendab, et ruumis on alati seadmete tööks optimaalne temperatuur, on vajalikud seadmed voolukatkestuste ärahoidmiseks ning tagatud on ruumi turvalisus.

Näiteks Trumpiti serveriruumid on konditsioneeritud ja õhuniiskus on reguleeritud nõutud tasemeni. Olemas on ka varu automaatika süsteem, juhuks kui esimeste jahutussüsteemidega mingi tõrge peaks tekkima. Lisaks on serveri riistvara kaetud SLA lepingutega.

Alternatiiviks või täienduseks pilveteenused

Privaatserverite rendi ja soetamise aina populaarsemaks alternatiiviks on pilveteenused. Tihtipeale privaat- ja pilveserver ka täiendavad teineteist. Näiteks hoiab privaatserver ettevõtja jaoks olulisi teenuseid töös ja live’is ning samas kõrval pilveserverit kasutatakse varundamiseks või failide jagamiseks.

Vaata ka: Serverite rent Trumpitilt

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR